Републикански шампион спечели спринта при юношите на турнира във В. Търново

Публикувано на вт, 2 февр. 2016
421 четения

Атлети от региона спечелиха първи места в спринта на 60 м в групата до 16 г. на състезанието “Спринт 2016”, провело се на ремонтираната покрита писта на стадион “Ивайло”, за което “Янтра ДНЕС вече писа. При момичетата победителка стана Пламена Владимирова от “Етър-Академик” пред Румяна Маркова от “Локомотив” (Русе) и Диана Консулова от “Атлетика 2012”. При момчетата първи е Георги Арсов от “Локомотив 55” (ГО), следван от Мартин Петров от “Атлетика 2012” и Ивалин Петров от “Ивайло 93”. Дориана Къндева от “Атлетика 2012” бе най-бърза на 60 м при девойките мл. възраст. Втора е Петра Христова от “Локо 55”.
Очаквано при юношите над всички бе републиканският шампион Пламен Гезенчов. Възпитаникът на Людмила Георгиева пробяга дистанцията за 6,84 сек., като под резултата му слязоха само победителите при юношите ст. възраст – Ангел Ангелов с време 6,82 сек., и при мъжете – Борислав Донев от “Берое” – 6,60 сек. На почетната стълбичка при юношите ст. възраст и при мъжете не стъпиха състезатели от региона.
36 състезатели участваха на хвърляне на гюле. При момичета до 15 г., които се състезаваха с гюле 3 кг, победителка стана Михаела Петрова от “Дунав” със силен резултат – 12.69 м. Дориана Къндева от Спортно училище – В. Търново, е трета с 11.80 м. При момчета до 15 г., които хвърляха 4-килограмово гюле, първи е Веско Кашев от Мизия. При младшата възраст, участвали с гюле – 5 кг, тройката окупираха състезатели на “Локо” (Русе). При мъжете победител стана Веселин Василев от Добрич.
Треньорът Свилен Митрофанов заяви, че се надява турнирът да стане още по-мащабен и благодари на колегите си, които са работили безвъзмездно по време на стартовете.