Радост Радкова стана носител на купата на вестник “Янтра ДНЕС”

Публикувано на пн, 4 май 2015
576 четения

Радост Радкова е десетата носителка на купата на “Янтра ДНЕС” по ускорен шахмат.

Състезателката на ШК “Етър” Радост Радкова стана носител на красивата купа на вестник “Янтра ДНЕС” за 2015 г. За десета поредна година вестникът отличи талантливите млади шахматисти от региона, като за десети път е подкрепен в това начинание от Търговска верига “Сико” и Агенция за недвижими имоти “Century Homes”, както и от пивоварна “Болярка”. Любезен домакин на проявата бе хотел “Етър”. Общо 13 състезатели от ШК “Етър”, участвали в турнира за Национална купа “Търновската царица”, си оспорваха наградите за най-добре представили се местни шахматисти. Радост Радкова, която участва при момичета до 10 години, събра 5 точки и получи купата за първо място на вестник “Янтра ДНЕС”. Димо Терзиев, който участва при момчета до 12 г. бе вторият награден в надпреварата за купата на вестник “Янтра ДНЕС”. Той завърши седми с 6 т. в своята възрастова група. Третата награда на медията получи Никола Николов, който навърши 9 г. на 2 май и завърши девети с 6 т. при момчета до 10 г. Четвъртата награда взе Ерол Билялов, набрал 5 т. при 10-годишните момчета. Призьорите бяха наградени от Тихомир Стефанов, изпълнителен директор на медията.
“Турнирът бе много силен, на практика нивото на състезателите е като на републиканско първенство. Доволна съм от представянето на нашите състезатели. Радост остана на крачка от медал, Димо и Никола започнаха много силно и до последно бяха в борбата за отличията”, сподели Светла Йорданова, треньор в ШК “Етър”.