Радост Радкова и Веселин Чамурков със златни медали от “Слънцата на Трявна”

Публикувано на ср, 13 май 2015
475 четения

В Трявна се проведе традиционният детски турнир по шахмат “Слънцата на Трявна”. Тази година той беше и зоново първенство за областта. Участваха 46 деца, които играха ускорен шах на 20-минутна контрола в пет кръга.
ШК “Етър” се включи с 10 деца и завоюва 6 медала, а с пет медала си тръгнаха габровци. Главен съдия на турнира бе Николай Йорданов, межд. съдия. Домакините осигуриха отлични условия за игра. Победителите получиха красиви купи и медали, а всички участници по диплом за участие и играчка.
Великотърновските шахматисти спечелиха 2 златни медала, като техни носители станаха Радост Радкова до 14 години, която завърши с актив от 4 точки, и Веселин Чамурков до 8 години с 3 точки.
Сребърни медали завоюваха Стефан Тодоров до 14 год. с 4 точки, Никола Николов до 12 год. с 3,5 точки и Слав Чамурков – до 8 год. с 3 точки. Бронзов медал взе Стилиан Ангелов с 3 т. в групата до 10 момчета. Също толкова направиха и неговият брат-близнак Кристиан, както и Максим Кънев, но отстъпват по допълнителни показатели.
Близнаците Веско и Слав Чамуркови бяха най-малките състезатели – родени са на 13.06.2009 г., като получиха награди за най-малки участници.
“Много съм доволна от всички деца. Не очаквах толкова много медали, конкуренцията беше сериозна. Миналогодишният победител в турнира Никола Николов този път остана втори. Първо място в генералното класиране взе Владимир Върбанов от Плевен”, коментира треньорката Светла Йорданова.