Радослав Димитров стана четвърти на държавните финали по шахмат за мъже

Публикувано на вт, 3 май 2016
137 четения

Международният майстор Радослав Димитров се класира на четвърто място на 80- ото Държавно индивидуално първенство по шахмат за мъже, проведено в Плевен. Развоят на партиите в последния кръг определи шампиона след оспорвана шахматна битка през цялото първенство и непрекъсната смяна на лидерството.
Радослав се представи много силно и набра 5.5 точки от 9 кръга. Той направи летящ старт и след ремита с гросмайсторите Момчил Николов и Васил Спасов и победи над гм Красимир Русев и мм Ивайло Енчев оглави класирането след четвъртия кръг. В петия кръг Радослав допусна единствената си загуба в турнира от гм Владимир Петков.
В следващите три партии великотърновецът направи ремита с Марио Вутов, гм Борис Чаталбашев и Ради Данов, а в последния кръг спечели срещу фиде майстор Диан Димов. Шампион на България при мъжете стана гм Момчил Николов с актив от 7 т. Сребърен медал завоюва гм Владимир Петков с 6.5 т., колкото има и гм Васил Спасов, завършил на трето място.