Павлин Пенев с отлично представяне в Австрия

Публикувано на чт, 12 Окт. 2017
40 четения

Павлин Пенев продължи отличното си представяне през сезона и във финалното състезание от дрифт първенството Кing of Еurope в серия Pro 2. 33-годишният търновец записа победи в Австрия и Гърция и е най-успешният български дрифт състезател за 2017 г. Финалният кръг бе в градчето Грейнбах, Австрия, с участието на 35 коли. Павлин Пенев бе най- бърз и спечели състезанието, а в крайното подреждане на шампионата е на второ място с равен брой точки – 560, с първия Даниел Бранднер.
През сезона Павлин участва в четири кръга, в които записа 2 първи, второ и четвърто място. Освен второ място в крайното класиране в шампионата, Пенев стана носител на федералната награда за гуми. Веднага след това великотърновецът стартира и в Серес, Гърция, където се проведе финалният кръг на про сериите. Със своето BMW E30 шампионът на Европа от 2015 г. бе най-бърз в конкуренцията на 30 състезатели в класа. В южната ни съседка съотборникът на Пенев в автомобилен клуб “Търново мотор спорт” Иван Божков също направи силно състезание и финишира трети в клас серия Pro 2.