Павел Димитров спечели турнира по ускорен шах в Арбанаси, Радослав Димитров е втори

Публикувано на чт, 17 авг. 2017
282 четения

За три дни Павел Димитров спечели два турнира по ускорен шах.

Международният майстор Павел Димитров спечели турнира по ускорен шах в Арбанаси. 20 състезатели от клубове от Велико Търново, Ловеч, Силистра, както и от Русия и Италия, взеха участие в традиционния турнир по повод празника Голяма Богородица. Надпреварата с контрола 15 минути на състезател се проведе под патронажа на кмета Тодор Кръстев. Плътният състав на участниците превърна състезанието в истински шахматен празник. Втора купа за три дни спечели мм Павел Димитров, който триумфира с 6 т. от 7 партии. Миналогодишният победител мм Радослав Димитров остана втори също с 6 т. и с по-лош коефицент от Павел. Ахмед Бозов от Ловеч допълни призовата тройка. Янаки Лазаров е четвърти, организаторът на надпреварата инж. Даниел Димитров се подреди на пето място. Майсторът на спорта Иван Илийков и Слав Чамурков получиха награди съответно за най-добре представил се местен състезател и най-млад шахматист.