Първа победа за ХК “Локомотив” в мъжката “А” група

Публикувано на вт, 1 Дек. 2015
216 четения

“Локомотив” (ГО) постигна първата си победа в мъжката “А” хандбална група. Срещата със столичния “Левски” от осмия кръг на първенството се игра в препълнената зала “Никола Петров”. Младите локомотивци започнаха плахо и гостите успяха да поведат с 1:3 до 5-ата минута. Постепенно горнооряховци изравниха играта и резултата до 9:9. Последните пет минути на първата част последва подем на домакините и в края те водеха с 14:13.
Второто полувреме започна с три безответни гола на гостите.  Последваха минути на добра защита, великолепна атака и невероятни спасявания на вратарите на “Локо”. Мачът вървеше гол за гол до 50-ата минута, когато бе 23:23. Последните 10 минути на терена имаше само един отбор – “Локомотив”. Последният сигнал прозвуча при 29:26 и избухна невероятната радост на фенове и състезатели. С най-голяма заслуга за първата победа са вратарят Боян Ангелов, голмайсторът Дилян Илиев и Йордан Михнев. В следващия кръг “Локомотив” приема настоящия шампион “Фрегата” (Бургас). Срещата е в събота от 14 ч. в зала “Н. Петров”.