Националите аут за европейското

Публикувано на пн, 16 окт. 2017
147 четения

Кметът Даниел Панов получи плакет от БФС за принос към развитието на футбола.

Юношеският национален отбор на България до 17 г. записа втора поредна тежка загуба в квалификациите за Европейското първенство догодина и загуби всякакви шансове да се класират за решаващата фаза. Нашите загубиха отново с 0:3 на стадион “Ивайло”, този път от Ирландия, а след мача селекционерът Викторио Павлов подаде оставка. Още в 3-ата минута Адам Ида отбеляза за 0:1 след далечен пас зад нашата защита. Бари Кофи удвои за островитяните в 18-ата минута след поредна слаба изява на българската отбрана. Отново Адам Ида отбеляза третото попадение за Ирландия, като този път беше точен в 73-ата минута. Така българите останаха на дъното в групата с нула точки, колкото има и Азербайджан. Напред се класират първите два отбора от всяка група, както и четирите най-добри трети. Ние обаче нямаме шансове дори за класиране през третите позиции, като в последния мач с Азербайджан днес в Горна Оряховица ще играем само за престиж.
“Отстъпваме във всичко, не само физически – технически, тактически. Най-лесно е сега да търсим причините. Главната причина съм аз. Ще успокоя всички, че си тръгвам след третия мач. Аз не съм човек, който се предава, но при такова напрежение… Децата губят увереност, нямат самочувствие”, сподели Викторио Павлов след двубоя.
Преди мача имаше официално откриване, на което членът на Изпълнителния комитет на БФС и отговорник за националните отбори Емил Костадинов връчи на кмета на Велико Търново Даниел Панов почетен плакет на БФС за принос към развитието на футбола. “Благодаря на футболния съюз, че ни гласува доверие да приемем европейските квалификации. След дълги години стадион “Ивайло” отново има електрическо осветление, за което благодаря на премиера и на спортния министър. Ще продължаваме да надграждаме”, заяви Даниел Панов, като отправи благодарности още към Александър Нанков, Петко Павлов, Стефан Атанасов и Страцимир Тинчев за приноса им към футбола през последните години. На трибуните бяха още Бончо Генчев, Георги Трендафилов, Даниел Боримиров, Павел Панов и още ред футболни деятели.