Наталия Димитрова стана студентска шампионка

Публикувано на вт, 28 окт. 2014
142 четения

32 мъже и 15 жени застанаха на старт, за да определят 49-ите студентски шампиони по ориентиране. Жените студентки се състезаваха по трасе с дължина 3.8 км и 12 контролни точки, мъжете на 4.3 км с 16 контролни точки. Еленчанката Наталия Димитрова спечели поредна шампионска титла през сезона. Състезателката на Шуменския университет преодоля дистанцията за 28:24 минути и изпревари с 3:33 минути втората Лилияна Гоцева от Югозападен университет, трета е Кристина Иванова (ЮЗУ).
При мъжете шампион стана Владимир Атанасов от Шуменски университет. Най- добре от ВТУ се представи Иван Банов, който е шести. Мартин Маринов е тринадесети. Паралелно със студентското първенство се проведе и надпревара за мъже и жени – гости. Стефания Беломъжева завърши на трето място при жените, победителка стана Невена Симеонова от “Бегун” (Варна). При мъжете на първо място се класира Тодор Педев от Национална спортна академия.