Контролата “Черно море” – “Локо” прекратена заради груба игра

Публикувано на пн, 13 юли 2015
149 четения

Контролният мач между “Черно море” и “Локомотив” (Горна Оряховица), игран на стадион “Тича” във Варна, беше прекратен още през първото полувреме от домакините. Решението бе на наставника на варненци Никола Спасов и дойде като следствие на груба игра на гостите.
Проверката бе спряна при резултат 1:0 в полза на “Черно море”. Носителите на купата на България имаха аванс след попадение на Симеон Райков от фаул в 12-ата минута. В 32-ата минута играч на гостите спъна грубо Бакари, а след това друг футболист на горнооряховци провокира публиката на “Черно море” с жестове.
Това вбеси ултрасите и част от тях нахлуха на терена в търсене на обяснение. Страстите все пак бяха успокоени, но старши треньорът на домакините Никола Спасов реши да прекрати проверката и да раздели футболистите на варненци за двустранна игра.