Комоцио спря Калина Стефанова от участие на полуфинал на световното по самбо

Публикувано на вт, 15 Ное. 2016
416 четения

Надеждата на България за спечелване на трета световна титла при жените Калина Стефанова отпадна от надпреварата на фаза полуфинал на първенството, проведено в София. В категория до 56 кг еленчанката постигна две победи, но във втората си среща получи комоцио, което беше установено от направения ѝ скенер в “Пирогов”. Така двукратната световна шампионка Стефанова, която беше абсолютно готова за нова титла, остана на пето място в класирането след последвала лекарска забрана непосредствено преди мача срещу Наталия Илкив. Украинката стигна до финала без борба в категорията. В периода 2010-2013 г. Калина Стефанова четири пъти стигна до финал на световно първенство за жени по спортно самбо, като първите две години успя да спечели и световната титла. През месец май еленчанката завоюва сребърен медал от европейското първенство за жени в Казан, Русия, като във финала в кат. 60 кг отстъпи пред рускинята Алина Пчелинцева.