Избраха Самир Мутишев за най-добър съдия на държавното по киокушин

Публикувано на чт, 20 апр. 2017
818 четения

Четири бронзови медала спечелиха състезателите на “Катана” на държавното първенство по карате киокушин във Велико Търново. Надпреварата в ДКС “Васил Левски” събра над 110 участника от 22 клуба от страната. Това беше първото състезание от вътрешния календар на Българската карате киокушин федерация. Великотърновският клуб се представи с шестима участника във възрастовите групи юноши и девойки младша и старша възраст. Четирима от състезателите на “Катана” бяха на възраст до 14 г., но сенсей Самир Мутишев им даде шанс да трупат опит при по-големите. Трима от тях успяха да стигнат до бронзови медали при младша възраст. На трето място се класираха Христиана Димитрова в кат. плюс 55 кг, Радослав Валентинов в кат. до 50 кг и Мартин Маринов в кат. плюс 55 кг. Гален Николов, който участва във възрастта си, стигна до бронз в абсолютна категория плюс 65 кг при юноши младша възраст.
“Доволен съм от всички състезатели. Четирима от тях ще участват тази събота на държавното първенство в Стара Загора, което е за деца до 12 и до 14 г. Там ще бъдем представени общо от 12 каратисти. Убеден съм, че медалистите ни от младшата възраст има потенциал да станат шампиони при 14-годишните. Гален Николов имаше малшанс да срещне на полуфинал бъдещия шампион, който бе с 25 кг по-тежък от него”, разказа сенсей Самир Мутишев.
Треньорът и инструктор на “Катана” бе определен за най-добър съдия на първенството и получи награда от Федерацията.