Хандбалният “Локомотив” с първа победа в “А” група през сезона

Публикувано на ср, 1 мар. 2017
128 четения

Хандбалният “Локомотив” записа първи успех в “А” РХГ при мъжете. В крайно оспорван и изпълнен с обрати в резултата мач, момчетата на Йордан Димитров победиха с 29:28 “Осъм” в Ловеч в мач от XIII кръг на първенството. Бързи атаки и здрава защита изненада домакините, които в желанието си да спечелят на всяка цена, допуснаха много пропуски. От грешките максимално се възползваха железничарите, които бележеха с лекота. Сирената за край на първото полувреме прозвуча при равенство 15:15. В средата на второто полувреме горнооряховци натрупаха аванс от три гола, което изнерви ловчанлии и те си позволиха грубости на терена. Железничарите не изпуснаха инициативата до последния съдийски сигнал, прозвучал при 28:29 за “Локо”. “Изключително съм щастлив от победата. Невероятен 100 процента мъжки отбор на “Локомотив”, който доказа, че всеки трябва да се съобразява с тези момчета”, заяви Галин Караджов. Треньорът Йордан Димитров не скри радостта си от успеха “Победата дойде след изключителна отборна игра и невероятен спортен дух. Благодаря на момчетата”, коментира Й. Димитров.
Под бурните аплодисменти на вярната публика премина влакчето на победата за “Локо”, играл в състав В. Лазаров, Г. Маринов, А. Сидер, Х. Сидер, Й. Михнев, В. Боев, П. Николов, Кр. Иванов, В. Даскалов, Е. Синигеров, Л. Димитров, Р. Йорданов, Т. Калчев, Вл. Йоргов, Ив. Дачев, Ив. Грамчев.