Горнооряховчанинът Иван Сираков спечели състезанията по ориентиране на къса и средна дистанция за Купа “Сливен”

Публикувано на ср, 21 авг. 2013
394 четения

Иван Сираков отвя конкурентите си на къса и средна дистанция.

Горнооряховчанинът Иван Сираков спечели състезанията по ориентиране на къса и средна дистанция за Купа “Сливен” в елита. 379 състезатели от България, Украйна и Франция взеха участие в надпреварата, проведена в околностите на селата Катунище и Нейково. Иван Сираков бе най- бърз на 3,4 км, оставяйки на 55 секунди след себе си втория Даниел Барказ от “Университатя” (Крайова). На трето място се подреди великотърновецът Апостол Атанасов. На средна дистанция – 6,5 км, Сираков спечели с време 46,44 минути. Андрей Абаджиев (“Браун Тим”) е пети. При жените в елитния клас Наталия Димитрова спечели късата дистанция на 3,4 км и остана втора на средна, където победителка стана Вероника Миною.
Във възрастовата група Жени-21А Велина Вълова (“Браун Тим”) завоюва две първи места, Надежда Стоянова от “Трапезица 1954” е втора на средна дистанция за Купа “Сливен” и шеста в спринта. Камелия Георгиева (“Браун Тим”) е съответно четвърта и пета на къса и средна дистанция. При мъже-21А Иван Шопов (“Браун Тим”) е втори на къса и трети на средна дистанция. При Жени-35 Марияна Атанасова от “Трапезица 1954” спечели средната дистанция за Купа “Сливен” и е четвърта на къса. При мъжете в тази възраст два сребърни медала завоюва Марин Марков (“Браун Тим”). Съотборничката му Петя Димитрова е втора и трета при Жени-45. При мъжете до 45 г. Александър Атанасов (“Трапезица 1954”) по убедителен начин се класира на първо място на двете дистанции. Димитър Димитров (“Браун Тим”) е трети на средна дистанция и четвърти на къса. Две сребърни отличия е активът на Кристиана Гецова (“Браун Тим”) при девойки до 18 години. Съотборничката й Велина Терзиева записа осмо и десето място в тази група.
Петко Милев (“Браун Тим”) се окичи с два бронзови медала при 18-годишните юноши, съекипникът му Димитър Дамянов е съответно пети и седми. При девойките до 16 години на къса дистанция Елена Николова (“Браун Тим”) е пета, Елица Атанасова (“Трапезица 1954”) е осма. Маргарита Тодорова (“Браун Тим”) се подреди шеста в двата старта при Жени-40. Две девети места при най-малките момичета до 10 г. регистрира Йоана Атанасова (“Трапезица 1954”). При момчетата до 12 години Николай Генов (“Браун Тим”) е седми на средна дистанция. Съотборниците му Валентин Йотов и Иван Ангелов са девети и единадесети при юношите до 16 години, също на средна дистанция.