Етърци U17 с минимална загуба от “Берое”

Публикувано на пт, 1 сеп. 2017
135 четения

В среща от третия кръг на елитната U17 група “Етър” гостува на лидера в класирането “Берое” (Стара Загора) и въпреки че момчетата на треньора Марин Стефанов се бориха мъжки, допуснаха минимална загуба с 1:0.
Двубоят започна с очакван домакински натиск и още в 5-ата минута “Берое” получи право да изпълни дузпа. Вратарят на “Етър” Добромир Добрев обаче реагира великолепно и успя да избие насочената в долния му ляв ъгъл топка. “Виолетовите” на свой ред погледнаха към вратата на противника, но удари на Филип Георгиев и Николай Лазаров – от пряк свободен удар, не поразиха целта. Домакините обаче бяха по-настойчивият тим и само блестящите намеси на вратаря на гостите на два пъти предотвратиха сигурен гол.
Втората част премина под диктовката на старозагорци, като те упорито търсиха гола. След нови две добри прояви на на вратаря на “Етър” Добрев, в 66-ата минута футболист на домакините се възползва от една избита топка и с далечен удар я прати под гредата за победното 1:0.
“Болярите” изнесоха играта по-напред, като се опитаха да изравнят резултата, но атаките им се разбиваха във вече добре уплътнената отбрана на противника. В 71-ата минута Бранислав Ботев стреля от пряк свободен удар, но топката мина край гредата, а при един чудесен пробив отдясно на Стоил Стефанов защитник отклони центрираната към Анджело Глузов топка, а добавката на Ростислав Узунов я прати над вратата.
“Етър”: Добромир Добрев, Стоил Стефанов, Валери Радославов, Николай Лазаров, Ростислав Узунов, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов (Димитър Митев), Бранислав Ботев, Кольо Станев (Емил Георгиев), Филип Георгиев (Матьо Гагов).
Резултати, 3 кръг: Дунав (Русе) – Септември (Сф) 0:1, Пирин (Бл) – Черно море 1:5, Сокол (Марково) – Лудогорец 2:2, Локомотив (Пд) – Левски-Раковски (Сф) 1:0, Берое – Етър (Велико Търново) 1:0, Ботев (Пд) – Монтана 6:1, ЦСКА-София – Левски 2:1, Славия – Марек (Дупница) 5:0.