Двата тима на “Етър” (2001 и 2003 г.) спечелиха турнира в своите възрасти

Публикувано на пн, 18 май 2015
507 четения

“Етър” (2003 г.)

“Етър” (2001 г.)

Отлично представяне записаха две от трите формации на “Етър”, участвали в международния детски турнир “Проспорт Велико Търново къп”. Футболистите, родени 2001 г., и тези, родени 2003 г., безапелационно спечелиха купите за първото място в двата придружаващи турнира на основната надпревара, която бе за набор 2000 г.
14-годишните етърци с треньор Марин Стефанов грабнаха първото място категорично с пълен актив от 4 победи. В последния си решаващ мач за титлата те биха сръбския “Коперникус” (Ниш) с 4:1, като и четирите гола на стадиона в Ресен вкара Бранислав Ботев. Нападателят откри резултата още в 10-ата минута, но малко преди почивката съперникът от Ниш изравни – 1:1.
Десетина минути след почивката Бранислав Ботев вкара и втори гол, а после до средата на втората част добави още две попадения.
Така “виолетовите” завършват надпреварата с 4 победи и в четирите си срещи, като нанизаха 17 гола и получиха само 2 и станаха недостижими на първото място с 12 точки. Преди “Коперникус” те надиграха “Янтра” (Габрово), ДФК “Видин”, а най-престижна бе победата им с 2:1 над “Литекс”.
Вчера те получиха на стадион “Ивайло” купата за първото си място и бяха заслужено аплодирани от публиката.
Малките футболисти на “Етър”, родени 2003 година, също спечелиха в своята възраст съпровождащия турнир “Проспорт Велико Търново къп”. В Шемшево възпитаниците на треньора Николай Катъров срещнаха в решаващ мач връстниците си от “Янтра” (Габрово) и се наложиха с 2:0. Още до почивката Иван Славов и Виктор Петков нанизаха два гола, а през вторите 25 минути нови голове не паднаха.
Единственият отбор, който можеше да застраши първото място на етърци, бе “Добруджа”, но днес добруджанци загубиха с 1:0 от “Палас” (Рудозем) и “Етър” стана недостижим на върха преди последните мачове. Етърци имат 10 точки, следвани от “Палас” с 6, който е с мач по-малко. “Виолетовите” приключват турнира с три победи и едно реми, 12 вкарани и 4 допуснати гола. Те надиграха преди това категорично “Янтра” и ДФК “Видин” и завършиха 1:1 с “Добруджа”. Триумфът им с купата бе повече от заслужен.