Братята Велизар и Мартин Илиеви спечелиха държавни турнири по тенис на корт

Публикувано на пт, 16 сеп. 2016
1134 четения

Състезателите на Тенис клуб “Барс” (В. Търново) Велизар и Мартин Илиеви спечелиха първи места на държавните турнири по тенис, проведени през миналата седмица. Мартин Илиев стана шампион при юношите до 18 год. без да загуби сет на турнира във ваканционно селище “Санта Марина” в Созопол. В спора за купата Илиев, който бе поставен под №7 в схемата, се наложи над петия Юри Хачатрян (ТК “Дема”, София) с 6:4, 6:1. По пътя към финала Мартин отстрани последователно Венци Иванов (ТК “Левски”, София) с 6:2, 7:5, Васил Иванов (ТК “Орфей”, Кърджали) с 6:3, 6:3 и Станислав Митров (ТК “Супер Спорт”, Варна) с 6:3, 7:6(6). Това е пореден успех за Мартин Илиев, който през юли и август стигна до финали на международен и държавен турнир за юноши. Състезателят на ТК “Барс” игра и на двойки с Пламен Пенев, като записаха победа над Николай Николов/Петко Петков с 6:4, 3:6 и 10:8, но след това бяха спрени от Румен Лазов (ТК “Левски”, София) и Васил Иванов (ТК “Орфей”, Кърджали) със 7:6(5), 1:6, 10:7. Велизар Илиев спечели купата на сингъл на държавният турнир за момчета до 12 г., който се проведе на кортовете на ТК “Ямбол 2005”. 64 млади състезатели влязоха в спор за трофея. Илиев надделя над Янаки Милев (ТК “Локо 98”, Пловдив) във финалната среща с 6:4, 6:1. Ученикът от ОУ “П. Славейков” демонстрира високата си класа и в останалите срещи, в които не даде сет на опонентите си. Велизар победи Павел Маринов (ТК “Супер Спорт”, Варна) с 6:1, 6:1, втория поставен Атанас Самаров (ТК “Черноморец”, Бургас) с 6:4, 6:4 и над Михаил Иванов (ТК “15:40”), поставен под №4 с 6:3, 6:4. На двойки Велизар и Адрияно Дженев (ТК “Димитровград”) тръгнаха с успех над Атанас Самаров (ТК “Черноморец”)/Даниил Блинов (ТК “Кристи”) 6:2, 6:3, но във втората среща бяха спрени от Янаки Милев (ТК “Локо 98”)/Михаил Иванов (ТК “15:40”) със 7:6(5), 6:3. На турнира в Ямбол участие взе още един млад представител на школата на ТК “Барс”. Александър Митков преодоля в квалификациите Калоян Маринов (ТК “Левски”, София) с 4:0, 4:1, но в първия кръг загуби от Георги Георгиев (ТК “Свиленград”) с 0:2 сета.