Бадара и Сърмов дебютираха за “Етър” при ремито срещу “Спартак”

Публикувано на пт, 28 юли 2017
281 четения

С равенство 1:1 завърши контролата между “Етър” и “Спартак” (Плевен), играна в Дряново. Треньорът Станислав Генчев даде почивка на част от основните си футболисти, като даде шанс на други да се борят за мястото си в титулярния състав. Двубоят бе равностоен, като Неделчев откри за етърци преди почивката, а с гол на Божилов през втората част “Спартак” стигна до равенството.
Още в 10-ата секунда Михаил Кулов от гостите се откъсна сам срещу вратата, но Христо Иванов улови удара му. После етърци натиснаха и Стефан Неделчев отправи удар към вратата. В 10-ата минута Ерик Почански се пребори за топката и изведе Неделчев, който откри резултата – 1:0.
За “виолетовите” като титуляр започна дошлият днес халф Георги Сърмов, като до края на седмицата ще стане ясно дали ще подпише договор. След почивката пък дебют направи сенегалският централен нападател Алиуне Бадара.
В 20-ата минута за гостите удар с глава покрай гредата отправи Генов, а в 32-ата минута Чавдар Ивайлов от “Етър” от пряк свободен удар завъртя топката на сантиметри над гредата. В края на полувремето Мартин Станкев отправи удар, но вратарят извади в корнер.
Играта бе равностойна след почивката, като гостите не се колебаеха да атакуват вратата на Христо Иванов и влезлия по-късно Цанков. Любомир Иванов отправи удар, пред отсрещната врата това стори Цветомир Тодоров. В 60-ата минута “Спартак” успя да изравни. Михаил Кулов изведе Радой Божилов, който вкара за 1:1. Веднага след центъра Бадара получи пас и стреля, но топката мина на сантиметри над гредата.
В 75-ата минута вратарят Цанков улови удар на гостите, а след прекрасно центриране на Кольо Станев отдясно Бадара от трудна позиция с глава стреля до гредата.
Малко преди края Радой Божилов изведе Кулов, чийто удар бе спасен от Цанков, а за домакините след центриране на Тодоров от корнер вратарят боксира топката и така проверката завърши 1:1.
“Етър”: Христо Иванов, Минков, Скерлев, Кямил, Сърмов, Ивайлов, Станкев, Атанасов, Станев, Почански, Неделчев (Цанков, Ботев, Тодоров, Бадара, Колев).