20 отбора от цялата страна събира турнирът за купа “Болярчета 2016”

Публикувано на ср, 14 Дек. 2016
231 четения

20 отбора от цялата страна ще събере във В. Търново футболният турнир за деца за купата “Болярчета 2016”. Надпреварата е ежегодна и е най-големият турнир в България по време на предколедните празници. Близо 300 деца плюс техните родители и треньори ще дойдат във В. Търново от 15 до 18 декември. Турнирът е организиран от СК “Болярчета” със съдействието на БФС, Община В. Търново и “Лактима Балкан”, мачовете ще се играят в ДКС “В. Левски” и Спортната зала на ВТУ.
20-те отбора са от четири възрастови групи, като за отличията ще спорят по 6 отбора при родените 2007 и 2008 г. и по 4 отбора при родените 2006 и 2009 година. Програмата предвижда те да играят по системата всеки срещу всеки, което осигурява на всеки тим максимален брой мачове. Двубоите са от две полувремена по 20 минути, а тимовете са от по 5 полеви играчи и вратар.
При най-големите за титлата ще спорят “Болярчета”, “Добруджа”, “Ферион” (София) и ДФК “Видин”, като първият мач на великотърновци е срещу видинчани в четвъртък от 14:30 ч. и ще играят по два пъти срещу своите съперници.
Набор 2007 г. ще събере отборите на “Болярчета”, “Ферион”, “Добруджа”, “Бригада” (Димитровград), “Локомотив” (ГО) и “Левски-2007” (Левски). Стартът на “Болярчета” е срещу тима от “Левски” от 12:00 ч. При 2008 г. са отборите на “Болярчета”, “Добруджа”, “Бригада”, “Видин”, “Делфините” (Варна) и “Локомотив” (ГО), като първият мач противопоставя великотърновци на съседите от Г. Оряховица от 13:40 ч. При най-малките съперници на “Болярчета” са “Добруджа”, “Видин” и “Дунав” (Русе), стартът на домакините е срещу “Видин” от 12:00 ч. Мачовете са от понеделник до неделя, като тържественото награждаване е на 18 декември от 14:00 ч. в ДКС “В. Левски”.
По време на турнира основният спонсор “Лактима Балкан” ще зарадва всички участници с презентация и дегустация на продуктите на фирмата.