17 отбора от областта са участвали във финалите на Ученически игри 2017

Публикувано на пт, 15 сеп. 2017
143 четения

17 отбора от училища от областта са взели участие във финалните състезания на ученическите игри 2017 г., съобщи Красимир Узунов, старши експерт по физическо възпитание и спорт в РУО – В. Търново. Най-големи успехи са постигнали хандбалните тимове, които са завоювали шампионски купи и в трите възрастови групи. СУ “Н. Катранов” е първенец при момичета 5-7 кл., ПГЕЕ “М. Ломоносов” спечели златните медали във възраст юноши 8-10 кл., а ПГЛПИ “Ат. Буров” стана шампион при средношколци 11-12 кл. От търновските училища най-предно класиране има СУ “Ем. Станев”, заел второ място на хандбал при девойки 8-10 кл. Над 110 учители по физическо възпитание и спорт от цялата област взеха участие в традиционното годишно съвещание. Красимир Узунов запозна присъстващите с изменения в нормативната уредба, с новите учебни програми за 2, 6 и 8 кл. и с изискванията при провеждането на спортните дейности. Старши експертът изрази задоволство от работата на младите учители от Стражица и Горна Оряховица през изминалата учебна година.