17-годишните етърки биха с 3:1 “Гунди” (Плевен)

Публикувано на вт, 19 юни 2018
120 четения

Девойките до 17 г. на “Етър” победиха с 3:1 “Гунди” (Плевен) с попадения на Габриела Христова, Даяна Йорданова и Паолина Марова. Мачът за разпределяне на местата между пето и осмо в елитната група се игра в Ресен. Момичетата на Валентин Витанов започнаха на високи обороти и създадоха няколко голови възможности. В 21-ата минута Габриела Христова откри резултата, но грешка в отбрана малко по-късно позволи на гостенките да изравнят.
След почивката великотърновки продължиха да натискат. Даяна Йорданова покачи на 2:1 в 53-ата минута, а в 70-ата Паолина Марова доведе нещата до 3:1. Успехът на етърки можеше да е още по-внушителен, но Росица Тачкова пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Габриела Христова.