“Етър” само с 0:0 срещу „Царско село”

Публикувано на пт, 19 май 2017
531 четения

„Етър” завърши 0:0 срещу „Царско село” и не успя още в предпоследния кръг да подпечата визите си за Първа лига. Над 4000 души на стадион „Ивайло” направиха незапомнена атмосфера и не спряха да подкрепят „виолетовите” през целия мач. На почивката пък бе представена детско-юношеската школа на клуба, като три отбора – набори 2002, 2005 и 2006 г., които завършиха първи в своите шампионати, получиха купи и златни медали, връчени им от Красимир Балъков, председателя на ЗС на БФС Бончо Генчев и шефа на „Етър” – зам.-кметът проф. Георги Камарашев.

Мачът обаче не донесе радост за публиката. Играта бе равностойна и положенията пред двете врати бяха поравно, но голове така и не паднаха. В началото удар на Цецо Тодоров бе спасен, но после възможностите бяха за гостите, като Акалски изби удари на Д. Петков и Кацаров. Три възможности имаше до почивката пред Иван Стоянов – първо бе изведен сам, но си поведе силно, после след двойно подаване с Тодоров пак излезе сам, но би във вратаря, а след центриране на Кямил Иван Стоянов би с глава, но вратарят спаси. Пред отсрещната врата пък Коруджиев излезе сам срещу Акалски, но той извади в корнер.

След почивката положенията бяха още по-малко. Най-опасното бе в 66-ата минута, когато Апостолов изведе Кямил, но ударът му облиза десния стълб. На няколко пъти домакините искаха от рефера дузпи при удари към наказателното поле, като при една от ситуациите бе изгонен от скамейката Мирослав Иванов. До края въпреки направените смени верният път към вратата на „Царско село” така и не бе намерен, като ударите или минаваха край вратата, или бяха чистени в корнер.

На „Етър” остава още един мач – гостуване на 27 май от 18:00 ч. в Несебър, победата в който е задължителна за крайното първо място.

„Етър”: Акалски, Мицаков, Скерлев, Иванов, Ташев, Ст. Генчев, Апостолов (75 Колев), Кямил, Тодоров (80 Атанасов), Стоянов, Кънев (59 Петков).